Genital Estetik Sakarya

  Genital estetik Sakarya, genital bölgeyi ilgilendiren estetik, işlevsel temelli veya cinsel yaşamı olumsuz etkileyen sorunları ortadan kaldırmak için yapılan operasyonlardır. İlerleyen yaşla birlikte dokuların kendilerini iyileştirmesi ve yenilemesi zorlaşır. Bu durum, zorlu normal doğumlar ve hormon değişimi gibi etmenlerle de birleştiğinde genital bölge dokularında estetik ve işlevsel temelli sorunlar görülmeye başlayabilir. Sakarya genital estetik kapsamında yapılan vajinoplasti, labioplasti ve O noktası büyütme gibi uygulamalar, bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için gerçekleştirilirler. Bu uygulamaların bazıları cerrahi yolla, bazıları ise medikal teknikler kullanılarak yapılır. Yazımızın devamında ‘’Genital estetik ameliyatları nasıl yapılır?’’, ‘’Genital estetik ne kadar sürer?’’, ‘’Genital estetik sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Genital estetik kaç yaşında yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Sakarya genital estetik ve benzer uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Yaşar Çeğil ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik, genital bölge dokularını bireyin talepleri ve genel estetik ölçütler doğrultusunda yeniden düzenlemek, bu bölgelerdeki estetik ve işlevsel sorunları ortadan kaldırmak için yapılır. Genital estetik ameliyatları arasında en çok tercih edilenleri vajinoplasti ve labioplastidir. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları arasında en çok tercih edilenler ise G noktası büyütme, genital beyazlatma ve genital PRP tedavisidir.

  Genital Estetik Sakarya Neden Yapılır?

  Genital estetik şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Genital bölgedeki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak ve genital bölgenin genç bir görünüm edinmesini sağlamak.
  • Vulva üzerinde yer alan iç vajinal dudakları ve benzer dokuları düzenlemek. Bu dokulardaki estetik problemleri gidermek.
  • Klitorisi saran deri dokusunu küçültmek ve klitorisin daha kolay uyarılmasını sağlamak.
  • Cinsel isteksizlik, vajinal kuruluk ve orgazm olamama gibi sorunları ortadan kaldırıp bireyin cinsel yaşamını iyileştirmek.
  • Vajinal kanaldaki genişlemeyi ortadan kaldırmak, vajinayı yenilemek ve daraltmak.
  • Vajinal dokuların yenilenme ve gençleşme süreçlerini hızlandırmak, desteklemek.
  • Genital bölgedeki renk değişimlerini ortadan kaldırmak, genital bölgeyi beyazlatmak.
  • G noktası gibi önemli bölgeleri büyütmek ve böylece cinsel ilişkiler sırasında daha kolay uyarılabilmesini sağlamak. Bu gibi uygulamaların en önemli faydası orgazm olamayan bireylerin cinsel doyuma ulaşmalarına, uzun sürede orgazm olan bireylerin ise daha hızlı cinsel doyuma ulaşmalarına yardım etmeleridir.

  Genital estetik operasyonları bu gibi amaçlarla yapılabilir.

  Genital Estetik Kalıcı Mı?

  Genital estetiklerin kalıcılığı, uygulamanın hangi yöntemlerle yapıldığına göre değişiklik gösterebilir. Mesela cerrahi işlemlerle yapılan genital estetik uygulamaları uzun yıllar boyunca kalıcılık gösterirler. Ancak ameliyatsız genital estetik uygulamalarının etkileri çoğu zaman aylar içerisinde kaybolur. Mesela genital dolgu uygulamasının kalıcılığı 9 ila 12 ay civarındadır. Bununla birlikte genital bölge dolgusu bireyin talebi dahilinde tekrarlanabilmektedir.

  Genital Estetik Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

  Genital estetik ameliyatlarının bazı riskleri vardır. Bu risklerin neredeyse tamamı, doktorun operasyonu ideal koşullar altında gerçekleştirmesi ile önlenebilmektedir. Genital estetik komplikasyonları arasında genital bölgede enfeksiyon meydana gelmesi, çevre dokuların zarar görmesi ve kanama gibi riskler bulunur. 

  Genital Estetik Ne Kadar Sürer?

  Genital estetik operasyonlarının süresi, operasyonun türüne ve hangi kapsamla yapıldığına göre değişiklik gösterebilir. Mesela labioplasti operasyonları genellikle 30 ila 40 dakika kadar sürer. Ancak bu işlem sırasında klitoris şapkası isimli dokuya da müdahale edilecekse operasyonun süresi 1 saate kadar uzayabilir. Vajinoplasti operasyonu 45 dakika ila 1 saat kadar sürerken ameliyatsız genital estetik uygulamaları ise genellikle 20 dakika içerisinde tamamlanmış olur.

  Genital Estetik Sakarya Nasıl Yapılır?

  Genital estetik Sakarya operasyonları genellikle lokal anestezi altında yapılır. Bazı bireylerde lokal anesteziye sedasyon işlemi de eşlik edebilir. Doktor gerek duyarsa veya hasta talebi mevcutsa genital estetik genel anestezi ile de yapılabilir. Bu operasyon eğer labioplasti kapsamında gerçekleştiriliyorsa iç vajinal dudaklara ve klitorisin çevresindeki deri dokusuna müdahale edilir. Bu bölgelerdeki fazla ve sarkan dokular alınır, iç dudaklar küçültülerek birbirleriyle eşitlenir. Vajinoplasti kapsamında yapılan genital estetik ameliyatlarında ise vajinal kanala, yani vajinanın iç kısmına müdahale edilir. 

  Genital Estetik Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Genital estetik öncesinde birtakım estetik planlamaları gerçekleştirilir. Bu planlama sürecinde ilk olarak doktor, hastasının genital estetik operasyonlarından beklentilerini dinler. Sonrasında ise bu beklentilerin karşılanabilmesi için hangi operasyonun gerekli olduğuna karar verir. Hastasını konu hakkında bilgilendirir ve tercih edilen operasyonun detaylarını planlar. 

  Genital estetik sonrası süreçler ise geçirilen operasyonun türüne ve detaylarına göre değişiklik gösterebilir. Genital estetik operasyonları sonrası genelde hastane yatışı gerekmez. Hastalar aynı gün evlerine dönebilirler. Evlerine dönen hastalar 4 ila 7 gün içerisinde günlük yaşamlarına kademeli bir geçiş yapabilirler. Bu süreçte tam iyileşme gerçekleşene kadar cinsel ilişkide bulunmamaları önerilir. Aynı şekilde havuza veya denize girmek de, tam iyileşme henüz gerçekleşmemişken sakıncalı olacaktır.

  Sakarya Genital Estetik Fiyatları 2024

  Sakarya genital estetik fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Yaşar Çeğil ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button