Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Kocaeli

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi Kocaeli, vajinal dokuların, mesanenin ve mesaneyi destekleyen pelvik dokuların onarılması amacıyla yapılan, özel bir tedavi uygulamasıdır. Bu uygulama cerrahi işlemlere gerek duyulmadan yapılır. Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları arasında tedavinin hızlı sonuçlanması ve tedavi sonrasında hastanın günlük yaşamına devam edebilmesidir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi kaç seansta yapılır?’’ ve ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli lazerle idrar kaçırma tedavisi ve benzer uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Yaşar Çeğil ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nedir?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi, vajinal dokuların yenilenmesi, pelvik bölgedeki yıpranmanın ortadan kaldırılması ve böylece idrar kaçırma sorununun giderilmesi için yapılan uygulamadır. Bu uygulama sırasında gerçekleştirilen lazer atımları, bölgedeki dokuların daha fazla elastin ve kollajen sentezlemesini sağlar. Bu da bölgedeki doku iyileşme mekanizmalarının daha hızlı ve etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Neden Yapılır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi, vajial dokuların ve pelvik bölge dokularının onarılması için yapılır. Çünkü pelvik bölgede yer alan dokular, mesanenin ideal bir konuma sahip olup, beklenen şekilde çalışabilmesi için oldukça önemlidirler. Lazerle idrar kaçırma tedavisi sayesinde bu dokuların iyileşme süreçleri aktifleştirilebilir. Böylece cerrahi operasyona ve benzer zorlu süreçlere gerek kalmadan idrar kaçırma sorunu ortadan kaldırılabilir.

  İdrar Kaçırma Nedenleri Nelerdir?

  Kadınlarda idrar kaçırmaya neden olan etmenler arasında şunlar yer alır:

  • Zorlu bir normal doğum yapmış olmak.
  • Birden fazla normal doğum yapmış olmak.
  • İkiz veya üçüz doğum yapmış olmak.
  • Pelvik bölge dokularını ilgilendiren bir hastalığa sahip olmak.
  • Yumuşak doku hastalıkları.
  • Pelvik bölge ile ilgili cerrahi bir operasyon geçirmiş olmak.
  • İlerleyen yaş nedeniyle pelvik dokuların yıpranması ve görevlerini eskisi kadar ideal bir şekilde yerine getirememesi.
  • Hormon değişimleri ve menopoz.

  İdrar kaçırma nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

  Yetişkin Kadınlarda İdrar Kaçırma Sorunu Nasıl Geçer?

  Yetişkin kadınlarda idrar kaçırma sorunu, lazerle idrar tedavisi veya idrar kaçırma ameliyatı gibi uygulamalar sayesinde ortadan kaldırılabilir. Hafif idrar kaçırma sorunlarında genellikle lazer tedavisi tercih edilir. İdrar kaçırma sorunu ciddi seviyelere ulaşmışsa da TOT ve TVT gibi cerrahi operasyonlara başvurulması gerekir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için İdrar Kaçırma Tedavisi isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Lazerle idrar kaçırma tedavisi ağrısız bir uygulamadır.
  • Cerrahi içermez.
  • Genital bölgede veya karın bölgesinde iz oluşmaz.
  • Hızlı bir uygulamadır.
  • Dokuların doğal bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur.
  • Anestezi gerektirmediği için anesteziye bağlı ortaya çıkan riskler görülmez.
  • İyileşme süreci yoktur, yani uygulamadan sonra günlük yaşama dönülebilir. Faaliyetlerin kısıtlanmasına, yatarak istirahate veya hastane yatışına gerek kalmaz.

  Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi 2 ila 4 seans şeklinde yapılır. Bu seanslar 6 haftalık aralıklarla yapılırlar ve genellikle 20 ila 25 dakika kadar sürerler. Ancak bazı kişilerde seans sayısı daha az veya daha çok olabilir. Seans sayısı idrar kaçırma sorunun ne kadar şiddetli olduğuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi, idrar kaçırma ameliyatında olduğu gibi cerrahi kesiler veya dikiş işlemleri içermez. Dolayısıyla da anestezi gerektirmeden yapılır. Bu uygulama sırasında öncelikle bireye özel bir hasta önlüğü giydirilir. Daha sonra da bireyden uygulama sedyesine uzanması istenir. Bu süreçte doktor lazer cihazının üzerinde ayarlamalar yapar. Kullanılarak olan lazer atımlarının dozu ve şiddeti belirlenir. Daha sonra ise vajina içerisine, bu lazer atımlarını vajinal dokulara iletmekle sorumlu olan prob yerleştirilir. Bahsi geçen lazer probu, pelvik dokuların ve mesanenin bulunduğu bölgeye doğru hizalanır. Son olarak da bu cihazdan düzenli olarak lazer atımları yapılmaya başlanır. Böylece bölgede bulunan dokuların iyileşme ve yenilenme mekanizmaları desteklenmiş olur.

  Kocaeli Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Fiyatları 2024

  Kocaeli lazerle idrar kaçırma tedavisi fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Yaşar Çeğil ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button