Kızlık Zarı Dikimi Yalova

  Kızlık zarı dikimi Yalova, vajina girişinde bulunan ve çeşitli sebeplerden zarar görmüş olan kızlık zarının onarılması için yapılan operasyondur. Kızlık zarı oldukça ince bir yapıya sahiptir, üzerinde sinir ve kılcal damar ağları barındırmaktadır. Bu da yırtıldığında kanamasına ve hafif bir ağrı hissi duyulmasına neden olmaktadır. Çeşitli sebeplerden yırtılan veya zarar gören kızlık zarlarını, günümüzde hymenoplasti olarak isimlendirilen operasyon ile onarmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?’’, ‘’Kızlık zarı dikimi ne kadar sürer?’’, ‘’Kızlık zarı dikimi kaç yaşında yapılabilir?’’ ve ‘’Kızlık zarı dikimi kayıtlara geçer mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Yalova kızlık zarı dikimi ve kızlık zarı muayenesi gibi uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Yaşar Çeğil ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

  Kızlık zarı dikimi, tıp dilinde hymen olarak isimlendirilen, vajinanın hemen giriş kısmında bulunan deri dokusunun onarılması için yapılmaktadır. Bu operasyon hymenoplasti ismiyle de bilinmektedir. Kızlık zarı dikimi günümüzde geçici kızlık zarı dikimi veya kalıcı kızlık zarı dikimi kapsamında yapılabilmektedir.

  Kızlık Zarı Dikimi Yalova Neden Yapılır?

  Kızlık zarı dikiminin en temel amacı, kızlık zarının onarılmasını sağlamak ve bir sonraki cinsel ilişki sırasında yeniden kanayabilmesini sağlamaktır. Bu uygulama sayesinde çeşitli etmenlerden yırtılan kızlık zarları tamamen onarılabilmektedir.

  Kızlık Zarı Dikimi Kaç Yaşında Yapılır?

  Kızlık zarı dikimi için yaş sınırı 18’dir. Reşit olmayan bireyler kendi rızaları dahilinde kızlık zarı dikimi yaptıramazlar. Ancak aileleri veya yasal vasileri bu işlem için onay veriyorsa kızlık zarı dikimi yapılabilir.

  Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

  Kızlık zarı dikiminin tıp eğitimi almamış bir birey tarafından anlaşılması neredeyse imkansızdır. Ancak tıp eğitimi almış bir doktor veya özellikle de bir kadın doğum doktoru, kızlık zarı dikimi yapılıp yapılmadığını anlayabilir. Kızlık zarı dikiminin üzerinden belli bir süre geçtikten sonra bir doktorun da kızlık zarı dikimi yapılıp yapılmadığını anlaması oldukça güçtür.

  Kızlık Zarı Dikimi Kayıtlara Geçer Mi?

  Kızlık zarı dikimi kayıtlara geçer ancak bu kayıtlar kişinin ailesi veya eşi gibi üçüncül kişiler ile paylaşılmaz. Hasta mahremiyeti ve kişisel bilgilerin korunması kanunu gibi düzenlemeler sayesinde hastanın tedavi bilgileri yalnızca hastanın erişimine sunulur. Başka hiçbir kimse hastanın izni olmadan bu bilgilere ulaşamaz.

  Kızlık Zarı Dikimi Acıtır Mı?

  Kızlık zarı dikimi sırasında hastanın ağrı hissetmesi mümkündür. Ancak bu ağrı hissini engellemek için doktor, uygulama öncesinde bölgeye lokal anestezi işlemi yapar. Lokal anestezi sayesinde de operasyon sırasında ağrı veya rahatsızlık hissi duyulmaz.

  Kızlık Zarı Dikimi Zararlı Mı?

  Kızlık zarı dikimi birey için zararlı değildir veya ciddi bir tehlike oluşturmamaktadır. Bununla birlikte kızlık zarı dikiminin bazı komplikasyonları vardır. Bu komplikasyonlar arasında en sık rastlanılanları enfeksiyon ve kanamadır. Bahsi geçen komplikasyonlar da işlemin steril koşullarda, uzman bir jinekolog tarafından yapılması ile önemli ölçüde önlenebilmektedir.

  Kızlık Zarı Dikimi Yalova Ne Kadar Sürer?

  Kızlık zarı dikiminin süresi 15 ila 30 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Bu süre, kızlık zarını dikmek için kullanılan yönteme ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Kızlık Zarı Dikimi Yalova Nasıl Yapılır?

  Kızık zarı dikimi sırasında doktor, kızlık zarını geçici veya kalıcı olarak onarabilir. Bu onarım geçici olarak yapılıyorsa kızlık zarının parçaları, bir süre sonra eriyen özel dikişler ile birleştirilir ve onarım işlemi tamamlanmış olur. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise flep yöntemi gibi özel cerrahi tekniklere başvurulur. Bu yöntem sayesinde kızlık zarına ait yeterince deri dokusu olmasa bile bölgedeki dokular kaydırılarak kızlık zarı onarılabilir. Bahsi geçen uygulama lokal anestezi altında ve ağrısız bir şekilde yapılır. Geçici kızlık zarı ile yapılan onarımlar genellikle 1 hafta kadar bütünlüğünü korur. Bu süreçte cinsel ilişki meydana gelirse kızlık zarı yırtılır ve kanar. Ancak bir haftadan sonra kanama meydana gelmeyebilir. Bu yüzden geçici kızlık zarı dikiminin ne zaman yapılacağına dikkatli bir şekilde karar verilmelidir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise böyle bir problem yoktur. Bu yöntemle onarılan kızlık zarları bütünlüklerini 1 yıl sonra bile korur ve yırtıldıklarında kanamaya neden olurlar. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında bölgedeki dokular genellikle 2 ila 4 hafta içerisinde tamamen iyileşirler.

  Yalova Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2024

  Yalova kızlık zarı dikimi fiyatları 2024 ve kalıcı kızlık zarı dikimi ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Yaşar Çeğil ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button