Labioplasti Yalova

  Labioplasti Yalova, labia minör isimli iç vajinal dudakları küçültmek ve bu dokulardaki sarkmayı ortadan kaldırmak için yapılan operasyondur. Vajinal dudakların iki farklı türü vardır. Bunlardan ilki dış vajina dudaklardır ve genital bölgenin sınırlarını belirlerler. Diğeri ise iç vajinal dudaklardır ve vajina girişini dış etmenlere karşı korurlar. Ancak bazı kişilerde iç vajinal dudaklar fazla büyük olabilir. Buna bağlı olarak da vulva bölgesinde karmaşık ve kişi tarafından beğenilmeyen, kabarık bir görünüm meydana gelebilir. Labioplasti operasyonu bu görünümü ortadan kaldırmak için yapılır. Yazımızın devamında ‘’Labioplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Labioplasti ne kadar sürer?’’, ‘’Labioplasti sırasında kızlık zarına zarar verilir mi’’ ve ‘’Labioplasti sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Yalova labioplasti ve benzer genital estetik gibi operasyonlar hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Yaşar Çeğil ile iletişime geçebilirsiniz.

  Labioplasti Nedir?

  Labioplasti, vulvanın görünümü için son derece önemli olan iç vajinal dudaklardaki sarkmayı ortadan kaldırmak ve vulvanın çekici bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla yapılır. Labioplasti operasyonu halk arasında iç dudak estetiği, iç dudak sarkması estetiği veya iç dudak ameliyatı gibi isimlerle de bilinir.

  Labioplasti Yalova Neden Yapılır?

  Labioplasti ameliyatı şu gibi nedenlerden yapılabilmektedir:

  • Labia minör olarak isimlendirilen iç vajinal dudakları küçültmek.
  • Vulvada, fazla deri dokuları nedeniyle meydana gelen karmaşık ve kabarık görüntüyü ortadan kaldırmak.
  • İç vajinal dudakların birbirleriyle eşit ve çevreleriyle uyumlu bir görünüme kavuşmalarını sağlamak.
  • Klitorisin daha kolay uyarılmasına yardımcı olmak.
  • İç vajinal dudakların ve vulvanın görünümü nedeniyle deneyimlenen özgüven sorunlarını ortadan kaldırmak, buna bağlı ortaya çıkan cinsel isteksizlik sorununu gidermek.

  Labioplasti bu gibi amaçlarla yapılabilir.

  Labioplasti Kızlık Zarına Zarar Verir Mi?

  Labioplasti ameliyatı sırasında kızlık zarına zarar verilmez. Bu operasyon vajinanın dış bölgesine yapılır. Yani vajina girişine ve vajinal kanala herhangi bir işlem yapılmaz. Dolayısıyla da labioplasti ameliyatı sırasında kızlık zarı yırtılmaz veya zarar görmez.

  Yalova Labioplasti Ameliyatı Riskli Mi?

  Labioplasti ameliyatı tehlikeli bir operasyon değildir ancak bazı komplikasyonlar barındırmaktadır. Bu komplikasyonların başında da vajinal dokularda kanama ve enfeksiyon yer almaktadır. Bahsi geçen komplikasyonlardan korunmak isteyen bireylere ameliyat için uygun bir klinik ve doktor seçimi yapmaları, ameliyat sonrasında ise doktor tarafından verilen önerilere özenle uymaları tavsiye edilmektedir.

  Labioplasti Yalova Kalıcı Mı?

  Labioplasti ile elde edilen toplu vulva görünümü kalıcıdır. Yani botoks veya dolgu uygulamalarında olduğu gibi bölgedeki kazanımlar aylar içerisinde kaybedilmez.

  Labioplasti Ne Kadar Sürer?

  Labioplasti süresi 30 ila 45 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Eğer labioplasti sırasında hüdoplasti işlemleri de gerçekleştirilirse operasyon 1 saate kadar uzayabilir.

  Labioplasti Yalova Nasıl Yapılır?

  Labioplasti operasyonu genellikle lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma tekniği ile yapılır. Bazı kişilerde lokal anesteziye ek olarak sedasyon işlemi de yapılabilir. Böylece hasta hem ağrı hissetmez hem de labioplasti sırasında yapılan işlemlere şahit olmaz, operasyon boyunca derin uyku halindedir. Labioplasti ameliyatı genellikle iki farklı kapsamda yapılmaktadır. Bunlardan ilkinde yalnızca iç vajinal dudaklara müdahale edilmektedir. İç vajinal dudaklar cerrahi işlemlerle küçültülmekte, düzenlenmekte ve birbirleriyle eşitlenmektedir. Diğerinde ise hem iç vajinal dudaklara hem de klitoris çevresinde yer alan deri dokusuna müdahale edilmektedir. Bahsi geçen uygulamalar tamamlandıktan sonra hasta anestezinin etkisinden çıkması için özel bir hasta odasına alınmaktadır. Bu odada hastanın kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Sonra ise hasta genellikle aynı gün taburcu edilmektedir. Labioplasti yaptıran kadınlara operasyondan sonra birkaç gün yatarak istirahat etmeleri tavsiye edilir. Sonrasında ise 4 ila 7 gün içerisinde kademeli olarak günlük hayatlarına dönüş yapabilirler.

  Labioplasti Cinsellik Ne Zaman Olmalı?

  Labioplasti sonrası cinsel aktiviteleri 3 ila 4 hafta boyunca ara verilmelidir. Labioplasti sırasında vulvada bulunan iç dudaklara ve benzer dokulara cerrahi olarak müdahale edilir. Bu yüzden iyileşme sürecinde bahsi geçen dokuların fiziksel strese maruz kalmamaları gerekir. Bu süreçte henüz iyileşme gerçekleşmemişken kurulan vajinal birliktelikler dokuların zarar görmesine neden olabilirler. Bununla birlikte vajinal dokuların zarar görmesine neden olmayacak olan, farklı cinsel aktiviteler sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

  Labioplasti Sonrası Dikişler Ne Zaman Düşer?

  Labioplasti operasyonu sırasında dokuların ideal bir şekilde iyileşmesini sağlamak için birtakım dikiş uygulamaları yapılır. Bu dikiş uygulamaları sırasında kendiliğinden eriyen, özel maddeler kullanılır. Yani hastaların dikişlerini aldırmak için hastaneye veya doktora gitmelerine gerek yoktur. Labioplasti sonrası dikişler genellikle 3 hafta içerisinde kendiliğinden düşerler.

  Yalova Labioplasti Fiyatları 2024

  Yalova labioplasti fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Yaşar Çeğil ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button