Vajinoplasti Yalova

  Vajinoplasti Yalova, vajina genişlemesini; buna bağlı ortaya çıkan ve cinsel yaşamı olumsuz etkileyen sorunlarla birlikte ortadan kaldırmak için yapılan, özel bir operasyondur. Vajinoplasti operasyonu halk arasında vajina daraltma ameliyatı veya vajina sıkılaştırma ameliyatı gibi isimlerle de bilinmektedir. Vajinal kanalı meydana getiren kas grupları ve bağ dokuları, özellikle de normal doğumlar sırasında yoğun miktarda zorlanırlar. Bu zorlanmaya bağlı olarak da esnek yapılarını yitirir ve genişlerler. Bu da bireyin vajinasına giren penisi hissedememesine, aynı şekilde penisin de hissizlik sorunu yaşamasına ve hatta ereksiyonunu kaybetmesine neden olabilir. Vajinoplasti sayesinde bu gibi sorunlar ortadan kaldırılabilir. Yazımızın devamında ‘’Vajinoplasti ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Vajinoplasti ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Vajinoplasti sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Vajinoplasti tehlikeli midir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Yalova vajinoplasti ve benzer genital estetik gibi ameliyatlar hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Yaşar Çeğil ile iletişime geçebilirsiniz.

  Vajinoplasti Nedir?

  Vajinoplasti, hormon değişimleri, ilerleyen yaş veya normal doğumlar sonucu ortaya çıkan kalıcı vajina genişlemesini gidermek için yapılan operasyondur. Bu operasyon vajina daraltma veya vajina sıkılaştırma gibi isimlerle de bilinmektedir.

  Vajinoplasti Yalova Neden Yapılır?

  Vajinoplastinin yapılma amaçları arasında şunlar bulunur:

  • Vajinal dokuları onarmak ve yenilemek.
  • Vajinal kanaldaki yıpranmayı ortadan kaldırmak.
  • Vajina genişlemesini gidermek ve vajinal kanalın sıkılaşmasını sağlamak.
  • Vajina daraltma sayesinde hem kadının hem de erkeğin deneyimlediği hissizlik gibi sorunları ortadan kaldırmak.
  • Vajinal kuruluk gibi cinsel işlev bozukluklarını gidermek.
  • Çiftlerin çok daha sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmasını sağlamak.

  Vajinoplasti bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

  Vajinoplasti Kaç Yaşında Yapılır?

  Vajinoplasti için yaş sınırı 18’dir. Ancak bu operasyon genellikle birden fazla normal doğum yapmış olan ve 35 yaşının üzerinde olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Eğer birey gebe ise, yakında gebe kalmayı planlıyorsa veya henüz emzirme dönemindeyse vajinoplasti önerilmez. Bu süreçler tamamlandıktan sonra ise vajinoplasti yapılabilir.

  Vajinoplasti Riskli Mi?

  Vajinoplasti operasyonunun bazı riskleri vardır. Bu riskler arasında kanama ve doku hasarı gibi komplikasyonlar bulunur. Ancak vajinoplastinin uzman bir kadın doğum doktoru tarafından yapılması ile bu risklerin önemli bir kısmı önlenebilir. Aynı şekilde iyileşme sürecinde hastanın, doktor tarafından verilen önerilere uyması da vajinoplastiye bağlı ortaya çıkabilecek enfeksiyon gibi riskleri önlemek için son derece önemlidir.

  Vajinoplasti Kalıcı Mı?

  Vajinoplasti sayesinde elde edilen kazanımlar büyük oranda kalıcıdır. Çünkü vajinoplasti ameliyatı sırasında dokulara cerrahi olarak müdahale edilir. Bununla birlikte eğer vajinoplasti sonrası doğum gibi, vajinal dokuları yıpratan olaylar gerçekleşirse vajinada yeniden bir miktar genişleme görülebilir. Bu yüzden vajinoplasti, gebelik planı olmayan bireylere önerilmektedir.

  Vajinoplasti Ne Kadar Sürer?

  Vajinoplastinin süresi 45 dakika ila 60 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Operasyonun süresini etkileyen etmenler arasında vajinadaki genişlemenin miktarı ve kişiye özel olarak yapılan bazı işlemler bulunur. Doktorunuz tahmini vajinoplasti süresi hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Vajinoplasti Yalova Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti operasyon genel anestezi ile yapılır ve bu yüzden de ağrısız bir operasyondur. Vajinpoplasti operasyonun ilk aşamasında bölgedeki fazla dokular çıkartılırlar. Fazla yağ dokularının ve deri dokusunun çıkarılması ile daraltma işleminin ilk aşaması tamamlanır. Daha sonra ise bölgedeki kas ve bağ dokular onarılır, düzenlenirler. Bu da vajinal kanalın daha sıkı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Vajinoplasti ameliyatı sırasında, vajinal kanalın ilk 5 ila 7 santimetresine kadar daraltma işlemi yapılabilir. Hastalar, operasyondan sonra aynı gün taburcu edilirler. Bazı hastaların ise bir gün boyunca hastanede misafir edilmeleri gerekebilir.

  Vajinoplasti Sonrası Ne Zaman İlişkiye Girilir?

  Vajinoplasti yaptıran kadınların, operasyondan sonra en az 1 ila 1,5 ay kadar cinsel ilişkiye girmemeleri gerekir. Vajinoplasti operasyonu sırasında vajinal kanaldaki dokulara müdahale edilmektedir. Operasyondan sonra ise bu dokular hızlı bir iyileşme sürecini girerler. Eğer bu süreçte cinsel birliktelikte bulunulursa vajinal dokular yıpranabilir ve henüz iyileşmemişken dokularda kolayca hasar oluşabilir. Bu da kanama ve ağrı gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir, buna bağlı olarak vajinal enfeksiyonlar görülebilir. Bu yüzden vajinoplasti yaptırmış olan bireylerin en az 1 ay kadar cinsel ilişkiye girmeleri önerilmez.  Vajinoplasti sonrasında aynı şekilde bir süre ayakta duş alınmalıdır, küvette banyo yapılması tavsiye edilmemektedir. Tam iyileşme gerçekleşene kadar havuza, kaplıcaya veya denize girilmesi de sakıncalıdır.

  Yalova Vajinoplasti Fiyatları 2024

  Yalova vajinoplasti fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Yaşar Çeğil ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button